KLASSIKALINE MASSAAŽ

Klassikaline ehk Rootsi massaaž on üks kõige tuntum massaažiliik maailmas ja tunnustatud teraapialiik naha-, lihaskoe ja liigesevaevuste leevendamiseks. Tehakse massaažilaual paljale nahale lümfiringe suunda arvestades. Võtteid tehakse nii õliga kui ilma. Sina ise valid, kas soovid massaaži tervele kehale või mõnele kindlale piirkonnale, nagu kaela- ja õlavöö või seljamassaaž.

Klassikaline massaaž: 

  • Aktiviseerib vere- ja lümfiringe. 
  • Ergutab ainevahetust. 
  • Lõõgastab, vähenevad lihaspinged ja -valud.
  • Paraneb liigeste liikuvus. 
  • Leevendab stressi, mõjub psüühikale tasakaalustavalt. 

Sobib sulle, kui sa:

  • Oled stressis ja ei suuda lõõgastuda.
  • Koged kehas pingeid, peavalu. 
  • Soovid oma ainevahetust parandada. 
  • Taastud operatsioonist või traumast. 

​Pärast massaaži tunned nii vaimset kui füüsilist lõõgastust. Loe, mida enne ja pärast massaažiseanssi teha.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Klassikaline massaaž on ravimassaaži liik, mida iseloomustab pikkade libisevate liigutuste, sõtkumise, hõõrumise ja muude tehnikate kasutamine lihaste lõdvestamiseks ja vereringe soodustamiseks.
 
Klassikalise massaaži eeliseks on stressi ja ärevuse vähendamine, vereringe paranemine, lihaste valulikkuse ja valu vähenemine ning parema paindlikkuse ja liikumisulatuse soodustamine.
 
Klassikalise massaaži ajal palutakse Sul tavaliselt massaažilauale pikali heita. Massöör kasutab lihastega töötamiseks ja lõõgastamiseks erinevaid tehnikaid, sealhulgas pikki-lööke, sõtkumist, hõõrumist ja muid tehnikaid. Terapeut võib massaaži hõlbustamiseks kasutada ka õli.
 
Klassikalist massaaži peetakse enamike inimeste jaoks üldiselt ohutuks. Siiski, kui Sul on mingeid haigusi või  võtad ravimeid, on alati hea mõte konsulteerida oma arstiga enne mis tahes massaaži proovimist.
 
Massaaži ajal palutakse Sul tavaliselt end mugavalt lahti riietuda ja rätiku või lina alla heita. Massöör paljastab ainult need kehaosad, mida masseeritakse.
 
​Tüüpiline klassikalise massaaži seanss kestab 60–90 minutit.
 
Klassikalise massaaži hind varieerub sõltuvalt asukohast, terapeudi kogemusest ja muudest teguritest. Kogemusteraapias pakutava klassikalise massaaži hinna leiad hinnakirjast.
 
  1. Klassikalise massaaži kohta on tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid, kus on vaadeldud selle mõju tervisele. Näiteks on leitud, et massaažiteraapia võib olla kasulik rinnavähi järelravis, aidates parandada meeleolu ja vähendada ärevust. Samuti on teatud uuringutes viidatud, et massaaž võib leevendada valu ja ärevust vähiga seotud seisundite puhul, kuigi tõendusmaterjal on veel piiratud ja tulemused mitte järjepidevad​ (NCCIH)​.
  2. Lisaks on uuringud näidanud, et massaaž võib olla kasulik fibromüalgia sümptomite, nagu valu, ärevus ja depressioon, leevendamisel, kui seda jätkatakse vähemalt viie nädala jooksul. Siiski, klassikaline massaaž ei pruugi olla efektiivne kõikide fibromüalgia sümptomite puhul​ (NCCIH)​.
  3. Cedars-Sinai Meditsiinikeskuse tehtud uuring näitas, et klassikaline massaaž võib mõjutada bioloogilisi markereid, mis on seotud immuunvastuse ja stressiga seotud hormoonidega. Osalejad, kes said massaaži, kogesid olulisi muutusi lümfotsüütides, vähendades agressiivsust ja stressi mõjutava hormooni kortisooli taset​ (Cedars-Sinai)​.​
  4. Samuti on leitud, et klassikaline massaaž võib aidata parandada enesetunnet ja vähendada ärevust erinevates situatsioonides, nagu näiteks intensiivravi osakonna stress​ (Massage License)​.

​Need leiud viitavad sellele, et klassikaline massaaž võib pakkuda mitmeid tervisele kasulikke mõjusid, sealhulgas stressi ja valu leevendamist ning immuunsüsteemi tugevdamist. Kui plaanite klassikalist massaaži kasutada mingi terviseseisundi leevendamiseks, on soovitatav eelnevalt konsulteerida oma arstiga.

Scroll to Top